Yasal Uyarı! Sitemizde yer alan yazılar ve bilgiler eğitim amaçlı olup herhangi bir şekilde tıbbı önerme amaçlı değildir. Devamını oku

SAĞLIK BAKANLIĞI TALİMATLARI GEREĞİ COVİD19 ŞÜPHELİ OLGULAR KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Bir tık ile arayın
0 (212) 466 33 02 0 (212) 466 33 03 0 (553) 889 33 03
 WhatsApp

RENKLİ ULTRASON
BİYOPSİ İŞLEMLERİ
EMAR 
TOMOGRAFİ
MAMOGRAFİ

Bakırköy İstanbul

 

Transvajinal Ultrasonografi-Ultrasonu-USG

Transvajinal ultrasonografi vajinal yoldan yapılan ultrason incelemesine verilen isimdir.

Amaç rahim ve yumurtalıkların mümkün olduğunca yakından değerlendirilebilmesi, şüphelenilen hastalıkla ilgili detaylı bilgiler edinilmesidir.

Vajinal yoldan muayeneye engeli olmayan her kadına yapılabilir. Kadın doğum uzmanları muayenelerinin bir parçası olarak bu incelemeyi yapabilmektedirler. Ancak Radyoloji uzmanları hem bu konuda çok daha tecrübelidir hem de tetkik esnasında bir sorun gördüklerinde gereğinde Doppler yaparak daha detaylı bilgileri rapor edebilmektedirler. Ultrasonografi incelemelerinde rapor yazmaya yetkili tek branş Radyolojidir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı meslektaşlarımız kendi yaptıkları transvajinal ultrasonografi incelemesinde bir sorun gördüklerinde, tetkikin Radyoloji uzmanınca da yapılmasını isteyebilirler. Böylece hem ikinci bir görüş almakta hem de bulguların rapor edilmesini sağlamaktadırlar.

Tetkiki yaptırırken özel bir hazırlığa gerek yoktur.

İyi yapılan transvajinal ultrasonografi incelemesi en az 10 dakika sürmelidir. Tetkik yaptırırken bunu göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.

Dr. Ersen Alp ÖZBALCI

Radyoloji Uzmanı

Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi

Fiyat Listesi, Fiyatı Ne Kadar?

Kategori: İleri Düzey Ultrason