Yasal Uyarı! Sitemizde yer alan yazılar ve bilgiler eğitim amaçlı olup herhangi bir şekilde tıbbı önerme amaçlı değildir. Devamını oku

SAĞLIK BAKANLIĞI TALİMATLARI GEREĞİ COVİD19 ŞÜPHELİ OLGULAR KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Bir tık ile arayın
0 (212) 466 33 02 0 (212) 466 33 03 0 (553) 889 33 03
 WhatsApp

RENKLİ ULTRASON
BİYOPSİ İŞLEMLERİ
EMAR 
TOMOGRAFİ
MAMOGRAFİ

Bakırköy İstanbul

 

Penil Renkli Doppler Ultrasonografi (RDUS)

Erektil Disfonksiyon (ereksiyon olamama, ereksiyon kusuru, penis sertleşmesi sorunları, impotans) günümüzde çok sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın birçok nedeni olabilir ve ilgilenen branş Ürolojidir.

Penil renkli Doppler ultrasonografi incelemesi Üroloji uzmanları gerekli gördüğünde yapılan bir işlemdir. Bu tetkik esnasında  penise papaverin adlı bir ilaç  enjekte edilerek ereksiyon sağlanmaya çalışılır. Penis sertleşmesinde sorun yaratabilecek birçok neden bulunmaktadır. Penis damarlarında tıkanıklık ya da benzeri durumlar olması da bunlardan biridir. Penil renkli Doppler ultrasonografi incelemesiyle, ereksiyon sorunu bulunan hastalarda, penis damarlarında sorunu açıklayabilecek bir durum olup olmadığı araştırılır.

Penil renkli Doppler Ultrasonografi tetkikinin istenmesinde başka nedenlerde olabilmektedir. Peniste ereksiyon halinde iken eğrilmelere yol açabilen Peyroni hastalığı bunlardan biridir. Ayrıca penise travma, darbe söz konusu olduğunda penis dokusunda zedelenme, yırtılma olup olmadığı da yine bu inceleme ile değerlendirilir.

Ereksiyon kusuru nedeniyle istenilen tetkikler dışında genelde penise ilaç enjeksiyonuna gerek kalmamaktadır.

İyi yapılmış penil renkli Doppler Ultrasonografi incelemesi ortalama yarım saat sürmektedir.

Tüm ultrasonografi ve renkli Doppler ultrasonografi tetkikleri kişilerin yaşamını etkileyebilecek tetkiklerdir. Tetkikinizi yaptırırken bunu göz önünde bulundurunuz.

Dr. Ersen Alp ÖZBALCIRadyoloji UzmanıBakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi

Fiyat Listesi, Fiyatı Ne Kadar?

Kategori: İleri Düzey Renkli Doppler Ultrasonografi